bgb

Наукова школа доктора історичних наук, професора Перехреста О. Г. започаткована в 1995 р.

Для її представників пріоритетними є такі напрями: методологія, історіографія та джерела дослідження воєнної проблематики, історія України та міжнародні відносини періоду Другої світової війни, її економічні, соціальні та демографічні наслідки.

Цю проблематику в 1995–2008 рр. вивчали в межах комплексної теми «Актуальні питання історії Другої світової та Великої Вітчизняної воєн», а з 2008 р. – складник комплексної теми «Актуальні проблеми світових війн ХХ ст.».

За результатами проведених досліджень захищено 1 докторську та 9 кандидатських дисертацій, опубліковано 3 монографії,низку тематичних збірників документів, наукових і публіцистичних праць, понад 250 статей і повідомлень у фахових наукових журналах, виголошено понад 170 доповідей на міжнародних, всеукраїнських і регіональних конференціях, проведено кілька міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій.

Дослідницька робота наукової школи скоординована з відділом Інституту історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України.