Протягом 13-23 червня студенти-природничники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели польову практику в Українських Карпатах.

Учасники поїздки пройшли величезну кількість крутих стежок, подолали гірські струмки, потоки і річки, оцінили багатюще ландшафтне, флористичне і фауністичне різноманіття, побачили безліч незабутніх краєвидів.

Майбутні біологи та екологи побували у Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка, працювали на території Карпатського національного природного парку (музей Карпатського НПП, вольєрне господарство, еколого-пізнавальна стежка «Скеля Довбуша», околиці м. Яремче, с. Микуличин, гори Маковиця, Кечера, Хом’як, полонинське господарство, урочище «Женець», водоспади «Гук» і «Пробій»), Карпатського біосферного заповідника (околиці м. Рахів, географічний центр Європи, музей екології гір, форельне господарство). На території гірськолижного курорту «Буковель спостерігали  вплив антропогенного чинника на природу Карпат. Кульмінацією експедиції став підйом на найвищу гору України – Говерлу (2061 м), де черкаські студенти дослідили елементи висотної поясності, високогірну флору, рослинність та фауну.

Учасники практики під керівництвом викладачів визначили та вивчили понад 150 видів судинних рослин, 15 видів мохів і папоротей; 70 видів хребетних тварин (серед яких – 58 видів птахів). Незабутні враження залишилися від історії і культури цього краю.

Навчально-науковий інститут природничих наук