Засідання дискусійного клубу «Процес євроінтеграції очима студентської молоді» відбулося у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Захід організовано за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Черкаської обласної державної адміністрації.

Гості з Представництва ЄС в Україні, Черкаської ОДА, Молодіжного ресурсного центру, Центру європейської та євроатлантичної інтеграції, науковці та студенти навчальних закладів міста обговорили основні пріоритети взаємовідносин України та Європейського Союзу.

Перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко зазначив, що процес євроінтеграції нерозривно пов’язаний із пропагандою європейських цінностей та з інформуванням української молоді про європейські інституції. Тому він запропонував створити на базі Черкаського національного центр інформування громадськості про європейські інституції та євроінтеграційні процеси.

Присутні погодилися з думкою, що Україна не вміє правильно представляти свої «золоті ресурси» Європі, щоб нарешті стати вигідним партнером ЄС. На взаємовигідних відносинах наголосив професор ЧНУ Анатолій Чабан, який постійно є учасником європейських проектів. Він зазначив, що Україна є перспективною як експортер аграрної продукції.

Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова зазначила, що двадцятирічне обговорення питання євроінтеграції не наблизило Україну до Європи. Цьому заважала політична багатовекторність. Пані Вікторія наголосила, що головними проблемами є внутрішні. Невирішеним є питання готовності наших підприємців стати конкурентноспроможними, пройти відповідні сертифікації, гарантувати якість своїх продуктів і послуг. Ринок відкритий для тих, хто працює!

Вікторія Давидова сказала й про те, що ЄС має свої проблеми. І одна з найголовніших нині — це питання безпеки.

Учасники зустрічі зійшлися на думці про те, що сьогодні українська влада має зробити все можливе, щоб у найближчій перспективі стати членом ЄС, але всі ці процеси мають відбуватися під контролем громадянського суспільства.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького