ННІ української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить набір випускників-бакалаврів напряму філологія у магістратуру на спеціальність „Прикладна лінгвістика”.

За півтора року навчання на цій спеціальності студенти здобудуть кваліфікацію магістра філології, фахівця з прикладної лінгвістики та викладача вищого навчального закладу.

Відкриття нової спеціальності в сучасному інформаційному суспільстві є вимогою часу. Адже вислів “Хто володіє інформацією, той володіє світом” сьогодні актуальний як ніколи.

Виробничі функції та сфери діяльності спеціаліста з прикладної лінгвістики досить широкі. Серед них:

• формування лінгвістичного забезпечення інформаційних систем різних типів;
  • створення електронних мовних ресурсів (корпуси текстів, словники, лінгвістичні бази даних);
  • створення веб-інтерфейсів, веб-сайтів наукових досліджень у сфері лінгвістики;
  • проведення лінгвістичної експертизи письмових текстів та усного мовлення;
  • участь в оптимізації текстів реклами та засобів масової інформації;
  • створення автоматизованих систем документообігу та звітності;
  • створення систем інформаційного пошуку;
  • формування лінгвістичного забезпечення програмних продуктів;
  • співпраця з надання засобам масової інформації новин й інших матеріалів;
  • діяльність бібліотек всіх видів, читальних залів, лекторіїв, газетно-журнальних сховищ, що обслуговують широку публіку або специфічні групи населення;
  • укладання та зберігання зібрань публікацій спеціалізованого чи загального характеру, складання каталогів, пошук інформації згідно запитів.

Найпоширенішими продуктами прикладної лінгвістики є всім відомі системи підготовки текстових документів:МісrosoftWord, Аdоbе Раgеmаker; електронні словники: АВВYYLingvo, „Словники України”; системи автоматичного перекладу: РrоlіпgOffice, РRОМТ, Рrаgmа; системи розпізнавання текстів: АВВYYFіnеReader; системи перевірки орфографії; бази даних; системи пошуку в базах даних й мережі Інтернет.

Для зарахування на навчання слід скласти вступні випробування з української мови та літератури, з іноземної мови. Із правилами прийому можна ознайомитись на сайтах університету та інституту.

ННІ української філології та соціальних комунікацій