Для студентів ННІ природничих наук спеціалізації «Біохімія» провели майстер-клас.

Випускниця Черкаського національного університету імені Богдана Хмепльницького, біолог-імунолог медичної лабораторії Ольга Усенко провела в умовах лабораторії ЧНУ імуноферментний аналіз (enzyme-linkedimmunosorbentassay, ELISA) на виявлення в сироватці крові донора антитіл IgM до вірусів гепатиту І та ІІ типу.

ELISA є сучасним лабораторним методом діагностики багатьох інфекційних, аутоімунних та онкологічних захворювань. Суть методу полягає у приєднанні специфічних моноклональних антитіл до молекул антигену з утворенням імунного комплексу.

Фахівець продемонструвала студентам особливості роботи з лабораторним обладнанням: мікродозаторами та одноразовими стріпами.  Студенти освоїли порядок проходження реакції «антиген-антитіло», принципи відмивання кювет, розведення розчинів маркерного ферменту для забарвлення субстрату.

Отримані практичні навички допоможуть майбутнім випускникам стати справжніми фахівцями у галузі лабораторної діагностики.

ННІ природничих наук