У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького напередодні 9 травня провели низку заходів, щоб вшанувати подвиг героїв Другої світової війни.

8 травня у рамках заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося тематичне засідання літературної студії Ганни Клименко-Синьоок ННІ української філології та соціальних комунікацій «А сонце там — на відстані руки».

Студенти-редактори 1 курсу разом зі своїм куратором Оксаною Іванченко побували в Музеї історії Корсунь-Шевченкiвської битви. Поїздка відбулася в межах проведення низки заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення.

Під час екскурсії студенти мали змогу оглянути понад 4 тисячі експонатів, які представлені у музеї, зокрема, документи, фотографії, зброю, нагороди, спорядження тощо. Окрім огляду експонатів, студенти нашого інституту дізналися нову інформацію про початок війни на території України, окупаційний режим на Корсунщині та інші факти про хід Корсунь-Шевченківської операції, які були їм невідомі.

Окрім відвідин музею історії, майбутні редактори також мали змогу побачити майданчик, на якому представлені зразки військової техніки періоду Другої Світової війни.

Поїздка до музею історії Корсунь-Шевченкiвської битви була досить символічною, оскільки відбувалася напередодні Дня Перемоги.

— Уважаю, що такі екскурсії слід організовувати частіше, адже у стінах наукового інституту ми не лише надаємо студентам знання, а ще продовжуємо виховувати у них почуття патріотизму. Для мене особисто 9 травня – це день пам'яті про загиблих і день надії, що наша держава матиме мир і незалежність. Щодо екскурсії в самому музеї, то мене особливо вразила експозиція військової техніки, а от професійний інтерес викликали газети, листівки та агітки 1941-1945 років, — зазначила куратор 1-Р курсу Оксана Іванченко.

У свою чергу студенти ННІ УФСК запевняють, що екскурсія справила на них неабияке враження. Зокрема, студентка 1-Р курсу Яна Назаренко, яка вперше відвідала музей такого типу, зазначила, що її вразила велика кількість експонатів, а особливо запам’яталася діорама з зображенням Корсунь-Шевченківської битви, що вражає своєю глибиною.

З нагоди Дня пам’яті та примирення 8 травня студенти 3 курсу ННІ іноземних мов зустрілися з учасником АТО, ротним медиком полку «Азов» із позивним «Евер», який є їх однолітком, а для деяких студентів — однокласником чи другом. Він розповів про участь у боях, загиблих побратимів, слова, які назавжди закарбувалися в пам’яті. Ротний медик «Евер» пояснив завдання і дії військових медиків задля збереження життя солдат.

Особливо важливим та найбільш дискусійним питанням стало обговорення ролі студентства у побудові демократичного суспільства, небайдужості у щоденному житті, мотивації до навчання та самореалізації.

У ННІ економіки і права 8 травня провели захід прсявячений дню пам'яті та примирення, переглянувши фільми «Кіборги» та «В бій ідуть одні старики», а 9 травня взяли участь у святкуванні Дня Перемоги. Вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим! Слава Героям!

 

Навчально-науковий інститут української філології та соціальних комунікацій

Навчально-науковий інститут іноземних мов

Навчально-науковий інститут  економіки і права