У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стартувала вступна кампанія. Вже зранку біля консультаційного центру приймальної комісії та в кабінетах відбіркових комісій навчально-наукових інститутів зібралися вступники.

Їх чимало, хоч цьогоріч заяви й документи на вступ до бакалаврату подаються в електронному вигляді. Хтось із абітурієнтів вирішив скористатися допомогою фахівців консультаційного пункту приймальної комісії, хтось бажає особисто подивитися, в яких умовах навчатиметься. Немало й тих, хто вступає на базі дипломів молодшого спеціаліста та бакалавра.

— Це перший вищий навчальний заклад, куди я подаю документи. Мені подобається те, що в ЧНУ великий вибір спеціальностей. Зі своєю спеціальністю я вже визначилася, вступаю на менеджмент, — каже Юлія Губенко з Кам’яного Броду (Лисянський район).

Абітурієнти, які живуть у Черкасах, зізнаються, що хоч і подають заяви до київських вишів, та першим пріоритетом ставлять виші рідного міста. Ті, хто приїздять з інших міст, кажуть: приваблюють рейтинги, відгуки та якість навчання.

Черкащанка Юлія вчилася в школі №19 із хіміко-біологічним ухилом. Вступає в ННІ природничих наук. Подала документи лише в ЧНУ. З поданням документів в електронному вигляді вдома вирішила не експериментувати, аби не втратити свій шанс на вступ. Тому прийшла до консультаційного центру.

Пані Оксана з Гребінки, що на Полтавщині, привезла до ЧНУ двох студенток, які вже закінчили педагогічний коледж.

— Мої дівчата навчалися за спеціальністю «Початкова освіта з англійської мовою», подають документи в інститути іноземних мов та педагогічної освіти.

Володимир Похилюк закінчив Уманський педагогічний коледж, має диплом вчителя інформатики та керівника гуртків і працює в Умані на станції юних техніків.

У ЧНУ опановуватиме спеціальність «Дошкільна освіта». У своєму виборі не сумнівається і почувається цілком упевнено.

Таміла Вакуленко вже отримала диплом бакалавра в Черкаському національному. Навчалася в ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Подає документи на спеціальності «Початкова освіта» та «Середня освіта (Математика)».

— Інститут дає мені можливість перейти на іншу спеціальність, — каже вона. — І це в наш час дуже важливо. Вступатиму до Черкаського національного. Тут гарні викладачі і висока якість навчання. Бажаю абітурієнтам радості від навчання, успіхів і хороших емоцій.

Перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко відзначає, що приймальна комісія працює в інтенсивному режимі. Проблеми виникають з Єдиною державної електронною базою з питань освіти, яка через велику кількість вступників працює з перебоями. Василь Миколайович радить вступникам не надто поспішати з поданням документів у перший день. Це ускладнює роботу ЄДЕБО.

— Щоб правильно розставити пріоритети і скористатися правом на отримання вищої освіти за рахунок коштів держбюджету, абітурієнтам слід побачити конкурсну ситуацію у вищих навчальних закладах, дочекатися інформації про кількість місць державного замовлення. Крім того, з досвіду попередніх років знаю, що на другому тижні вступної кампанії ЄДЕБО працюватиме стабільніше. А на зарахування ніяк не впливає, в який саме день подано документи, — наголошує він.

За словами Василя Миколайовича, у цілому цьогорічна вступна кампанія проходить за моделлю минулого року. Цьогорічні особливості — вступник може подати лише 9 заяв на 4 спеціальності на навчання за кошти держбюджету, документи на бакалаврат подаються лише в електронному вигляді, застосовується сільський, галузевий і регіональний коефіцієнти, на які множаться конкурсні бали вступників. Крім того, вступники можуть використовувати сертифікати ЗНО 2016 і 2017 років.

Василь Мойсієнко відзначає, що в ЧНУ відходять від моноспеціалізації, даючи можливість своїм студентам вступати на будь-яку спеціальність в магістратуру чи отримати паралельну вищу освіту після першого року навчання.

— Цьогоріч ми змінили розташування приймальної комісії. Відтепер і консультаційний центр, і відбіркові комісії розміщуються в навчальному корпусі №1 (м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81). Наші фахівці працюватимуть до останнього етапу вступної кампанії — до 14 серпня. Готові надавати нашим вступникам консультацію і допомогу впродовж усього цього відповідального періоду, — підсумував він.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького