Ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко доручив відповідним службам університету вжити заходів щодо оптимізації витрат,  пошуку альтернативних джерел фінансування задля зменшення вартості навчання. «Сьогодні більшість українських родин перебувають у скрутному матеріальному становищі. Відтак не кожна дитина, особливо з сільської місцевості, де дуже сутужно з роботою, може скористатися своїм правом на здобуття вищої освіти. Необхідно  зменшити витрати, активізувати діяльність щодо участі в грантових програмах і проектах, але дати  можливість черкаським випускникам отримати освіту на Черкащині, а не в Польщі чи деінде», - переконаний керівник вишу.

Пішли різними шляхами: скоротили енерговитрати, тимчасово зменшили капітальні видатки, запровадили надання освітніх послуг, у тому числі навчання іноземців,  та послуг господарської діяльності. Це дало можливість зменшити вартість навчання на 15-30 відсотків, у гривневому еквіваленті – від 1570 до 4600 грн.

6 червня 2016 року Вчена рада затвердила вартість навчання у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на 2016 рік. Згідно з рішенням Вченої ради вартість навчання, наприклад, бакалаврів за спеціальністю Дошкільна освіта порівняно з 2015 роком зменшено на 2220 грн., за спеціальністю Фізична культура і спорт – на 2830 грн., за спеціальністю Філологія  (українська мова і література) – на 3920 грн., за спеціальністю Право – на 3730 грн.

Загалом дешевше буде навчатися  вступникам 2016 року за освітніми ступенями «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр» за всіма  спеціальностями.